Projekt

Chalupa se díky své poloze ve svažitém terénu na horní hraně rozlehlého pozemku
stává zcela přirozenou součástí zdejší krajiny.

EXTERIÉR


Vnější vzhled stavby je inspirován původní krkonošskou zástavbou, avšak tématizuje i prvky solitérní horské architektury.

V površích fasád je důsledně využit přírodní materiál, který odolává drsným atmosférickým podmínkám horského prostředí a v průběhu času pozitivně patinuje – podezdívka z místního lomového kamene a tradiční dřevěný obklad ze šednoucího modřínu.

INTERIÉR


Narozdíl od minimalistického venkovního charakteru stavby, který má v sobě jistou horskou drsnost, jsou vnitřní prostory rafinované a sofistikované.


S každým novým rozbřeskem dne začíná uvnitř prostorová hra slunečního svitu, který proniká mezi patry až do hloubky dispozic díky promyšleným otvorům ve zdech a stropech. Interiér domu je s překrásnou krajinou venku propojen velkorysým panoramatickým oknem v hlavní obytné místnosti v přízemí. Velká prosklená plocha s malebným výhledem dovoluje vstupovat dovnitř dennímu světlu. K odlehčenému prostoru s poklidnou atmosférou přispívá použití přírodních materiálů, obzvláště dřeva. Kouzlo interiéru znásobuje půvab propracovaných detailů.

Výsledkem návrhu pro funkční a otevřený interiér jsou definované prostory předurčené k odpočinku a relaxaci. Rodičům a dětem poskytuje privátní zóny v podkrovních ložnicích, všem obyvatelům chalupy maximálně přívětivý a útulný obytný prostor v celé ploše přízemí a v polozapuštěném suterénu relax a herní vyžití. V suterénu taktéž najdou své soukromí příchozí návštěvy.

Uprostřed smrkových lesů

Rozlehlý pozemek s chalupou leží pouhý kilometr od obce Strážné.
Přesto zde naleznete jen neskutečný klid a ticho.

K

NA KUKAČKÁCH

Tady se totiž zastavuje čas a vy se konečně můžete z plných plic nadechnout.

01

V létě a na podzim vás okolní lesy plné zvěře, hub a borůvek budou lákat k dlouhým procházkám a hledáním dalších dechberoucích výhledů.

02

V zimě můžete svažitý terén využívat k dětským radovánkám či se rovnou od chalupy na běžkách napojit na nedalekou Krkonošskou magistrálu.

AKTUÁLNĚ ZE STAVBY


Kvůli krátké stavební sezóně
na horách jsme rozfázovali
stavbu na etapy

Letos dokončíme spodní stavbu a připravíme související technologie.
V příští sezóně plánujeme dokončit horní stavbu včetně kompletace projektu.
Na podzim roku 2023 bude chalupa připravena k nastěhování.

2

Zahájení stavby

1. 8. 2022
Jde se na to. Najela technika, lidé. Začaly výkopové práce. Dokončili jsme hlubinný vrt. Chalupa má tak vlastní zdroj té nejlepší pitné vody.

1

Stavba povolena

31. 7. 2022
Po dlouhém procesu žádostí, rozhodnutí a oznámení jsme konečně obdrželi dobrozdání na stavbu rodinného domu ve Strážném, tedy Vaší budoucí chalupy. Místo, kterému místní neřeknou jinak než "Na Kukačkách", právě ožívá stavbou.
Před pár dny jsme zde umístili jeřábní zařízení. Vzhledem ke svažitosti terénu je každý podobný počin stavebnickým uměním hraničícím s magií.

Chcete vědět víc?

NEVÁHEJTE NÁS KONTAKTOVAT